Kde jsme?

Info o dalších městských buňkách postupně doplňujeme. Chceš se zapojit, ať jsi kdekoliv? Napiš nám, bez ohledu na to, jestli tu tvé město je nebo není uvedeno.

Brno

V brněnské buňce Univerzit za klima se potkávají studující několika fakult MUNI a FaVU VUT. Během stávky chceme letos propojit téma ochrany klimatu s otázkou brněnské veřejné politiky, vnímáme totiž, že destrukce klimatu, zanedbávání kulturních institucí a nezodpovědné investice, jako je ta do nové multifunkční arény, jsou symptomem politického systému, který nedbá o naši budoucnost. Budeme proto moc rádi, když se k nám připojíš. Pravidelně pořádáme otevřené schůzky. Můžeš nás kontaktovat na Facebooku nebo nám napsat na email uzk.brno@protonmail.com

Praha

Jsme kolektiv studujících z pražských univerzit (zejména UK, ČVUT a VŠCHT). Fungujeme od roku 2019, po covidové pauze jsme se začalx znovu organizovat na podzim roku 2021. Naše činnost spočívá zejména v usilovném boji za klimatickou spravedlnost. V roce 2022 a 2023 jsme v Praze pořádali vysokoškolskou stávku za klima, zakončený 17. listopadu pochodem k úřadu vlády, kde jsme vládě předalx naše požadavky. Kromě toho jsme se angažovalx v zavádění rostlinných jídel do menz nebo pořádáme přednáškové a diskusní večery. Na jaře 2023 jsme několik dní přespávalx před MPO, kde jsme požadovalx jasný plán uzavírání uhelných elektráren v ČR a odstoupení ČR z Energetické charty. Aktivně podporujeme vysokoškolské protesty proti podfinancovanému školství.

Olomouc

Univerzity za klima mají buňku i v Olomouci. Organizovali např. program během loňské vysokoškolské stávky a přednáškový piknik v rámci jarní akce Antifosilní jaro. Kontaktuj nás na Facebooku nebo přes obecný formulář.

Ostrava

Jsme kraj rázovitý, takže nás tu neni moc a jsme strategicky rozmístěni po ostravských univerzitách a jednotlivých fakultách, ale za to umíme klást dobře odpor. Přidej se k nám!

Hradec Králové

Jsme kolektiv převážně z královéhradecké filozofické fakulty, nicméně máme mezi sebou i několik lidí z jiných fakult UHK. Byl nejteplejší říjen všech dob (tedy jen do příštího roku), vláda i přes naléhání odborníků a veřejnosti neudělala v oblasti klimatické politiky zhola nic a Univerzitu Hradec Králové pořád sponzoruje firma fosilního oligarchy Daniela Křetínského. A právě na něj a další oligarchy vydělávající na mrzačení klimatu jsme se zaměřili na letošní stávce v odpočívárně FF UHK.

Zapojit se můžeš jakkoliv. Ozvi se nám.